figure15

بیمه اشخاص انفرادی

بیمه‌های اشخاص انفرادی شامل عمر انفرادی، حوادث انفرادی و بیمه‌های درمان مسافرتی خارج از کشور است.

انواع بیمه های عمر انفرادی

الف- بیمه نامه عمر و سرمایه‌گذاری

ب- بیمه نامه عمر ساده زمانی و مانده بدهکار

الف- بیمه نامه عمر و سرمایه‌گذاری

آیا تا به حال برای تأمین مالی ایام بازنشستگی فكر كرده‌اید؟ آیا مایل نیستید علاوه بر حقوق بازنشستگی و پاداش های پایان خدمت، سرمایه یا مستمری به عنوان مكمل آن داشته باشید؟ برای تأمین آتیه فرزندان تان و فراهم آوردن سرمایه‌ای مناسب برای آنان چه برنامه‌ای دارید؟ برای كاهش تبعات ناگوار حوادث و اتفاقات چه برنامه‌ای دارید؟ آیا می‌دانید درمان بیماری های صعب العلاج چه مخارج سنگینی دارد؟ قطعاً بارها به این موضوعات فكر كرده‌اید و معمولاً تلاش می‌كنید تا با پس‌انداز مبالغ مختلف، پشتوانه مالی مناسبی برای خود و خانواده فراهم كنید اما همواره نگران آن هستید كه با وجود تورم ارزش پس‌اندازها كاهش خواهد یافت. برای حفظ ارزش پس‌اندازهای خود چه راه‌حلی دارید؟ بیمه عمر و سرمایه‌گذاری بیمه نوین این امكان را برای شما فراهم آورده است كه با پس‌انداز مبالغ اندك، ضمن استفاده از پوشش‌های بیمه‌ای و كاهش تبعات سنگین حوادث و اتفاقات ناگوار زندگی، امكان سرمایه‌گذاری حق‌بیمه‌های پرداختی فراهم گردد تا بدین ترتیب ضمن حفظ قدرت خرید پس‌اندازها، سرمایه‌ای مطمئن و مناسب برای استفاده شما و یا دیگر اعضای خانواده تشكیل گردد.

بیمه نامه عمر و سرمایه‌گذاری چیست؟

شما بر پایه نیازهای خود و خانواده، در ابتدا میزان سرمایه لازم برای پوشش خطر فوت را انتخاب می‌كنید و با توجه به توان مالی خود، مبالغ حق بیمه و نحوه پرداخت آن را برمی‌گزینید. حق بیمه‌های پرداختی شما پس از كسر حق بیمه لازم برای پوشش فوت و پوشش های اضافی به اندوخته سرمایه‌گذاری شما افزوده می شود.

اندوخته سرمایه‌گذاری شما با اختصاص نرخ سود تضمینی انباشته شده و طی سال های بعد با افزوده شدن حق‌بیمه‌ها و سود آنها افزایش یافته و سرمایه‌ای مناسب و مطمئن برای رفع نیازهای احتمالی و برنامه‌های آینده شما خواهد بود.

در پایان مدت بیمه، موجودی اندوخته سرمایه‌گذاری و سود آن به اضافه مبالغ اضافی ناشی از تخصیص سود مشاركت در منافع به شما پرداخت می‌شود. در صورت فوت بیمه‌شده در خلال مدت بیمه نیز، سرمایه بیمه‌ای به علاوه موجودی اندوخته سرمایه‌گذاری در هر زمان به بازماندگان یا افراد تعیین شده، پرداخت خواهد شد.

 

ب- بیمه نامه عمر ساده زمانی

ما همواره نگران وضعیت خانواده خود هستیم و برای بهبود شرایط زندگی آنها تلاش می‌كنیم. مطمئناً زندگی بدون بیم و هراس لذت بیشتری خواهد داشت، اما خطرات و حوادث، بخش جدایی ناپذیر زندگی ماست. بدین منظور باید جهت كاهش تبعات این خطرات و حوادث چاره‌ای اندیشید. همه ما بارها به كیفیت زندگی و سرنوشت خانواده خود، در صورتی كه ما را از دست بدهند، فكر كرده‌ایم. آیا برای كاهش این نگرانی‌ها راه حلی وجود دارد؟

بیمه عمر ساده زمانی برای شما بهترین گزینه است اگر

-   نان‌آور خانواده‌تان هستید

-  بدون شما، خانواده‌تان زندگی سختی خواهند داشت

- صاحب مشاغل پر مخاطره هستید

-  بیمه‌ای با حداقل پوشش ها و كمترین هزینه را جستجو می‌كنید

 

بیمه عمر ساده زمانی چیست؟

در ابتدا شما بر اساس نیازها و نحوه زندگی خود تعیین می‌نمایید كه در صورت بروز اتفاقی ناگوار (فوت به هر علت)، خانواده‌تان به چه میزان تأمین مالی نیازمندند. سپس تصمیم می‌گیرید كه تا چه مدت می‌خواهید در این خصوص رفع دغدغه نموده و از این پوشش برخوردار باشید. پس از تعیین موارد ذکر شده و خرید بیمه نامه عمر ساده زمانی، در صورت وقوع فوت در خلال مدت تعیین شده، بلافاصله سرمایه بیمه به كسانی كه از قبل تعیین كرده‌اید پرداخت خواهد شد. در واقع در این بیمه‌نامه، اطمینان خاطر مهمترین چیزی است كه با پرداخت حق‌بیمه بدست می‌آورید. در مقایسه با تعهد شركت بیمه، شما حق بیمه ناچیزی می‌پردازید. این بیمه‌نامه، كمترین حق بیمه را در مقابل ارائه پوشش خطر فوت دارد. مبلغ لازم جهت خریداری این بیمه نامه به صورت یکجا در ابتدای مدت تعیین شده پرداخت می گردد. لازم به ذکر است مبلغ مذکور قابلیت پرداخت به صورت اقساطی طی یکسال را نیز خواهد داشت.

ویژگی های بیمه عمر ساده زمانی

- پرداخت سرمایه در صورت فوت بیمه‌شده به هر علت.

- پرداخت سرمایه به صورت مستمری.

- مصون بودن سرمایه بیمه از ادعای طلبکاران.

- معافیت های مالیاتی (ماده 136 و 137 قانون مالیات های مستقیم)

- معافیت از قوانین انحصار وراثت.

 

بیمه نامه عمر مانده بدهکار

این بیمه نامه در راستای جبران تعهد بازپرداخت وام در بانك ها و مؤسسات مالی تهیه و ارائه شده است. در وام‌هایی كه به اقساط مستهلك می‌شوند، اگر بیمه‌شده قبل از پایان مدت وام فوت شود، بدیهی است كه پرداخت بقیه اقساط به عهده بازماندگان قرار می‌گیرد. در بیمه عمر مانده بدهكار، بیمه‌گر متعهد می‌شود كه در صورت فوت وام گیرنده در هر زمان از دوره بازپرداخت وام، مابقی تعهدات وام وی را به بانك یا مؤسسه مالی مورد نظر بپردازد.

ویژگی‌های بیمه نامه عمر مانده بدهکار

- پرداخت مانده بدهی وام بیمه شده در صورت فوت.

- ایجاد احساس آرامش خاطر در خصوص عدم انتقال بدهی های فرد وام گیرنده به خانواده وی پس از فوت فرد.

- اطمینان مؤسسات وام دهنده از دریافت كامل وام های پرداختی به افراد، در صورت فوت آنان.

 

بیمه مسافرین خارج از کشور 

این بیمه‌نامه اشخاصی که قصد مسافرت به خارج از کشور را دارند تحت پوشش قرار می‌دهد و اعتبار آن با خروج بیمه شده از ایران آغاز می‌شود.

خدمات موضوع این بیمه‌نامه با توجه به قرارداد مطابق با شرایط عمومی بیمه‌نامه تضمین و ارائه است.

طرح درّین:

در این بیمه‌نامه، بیمه شده در قبال وقوع حادثه (پیش‌آمد ناگهانی ناشی از یک عامل خارجی که بدون اراده وی محقق می‌شود) که منجر به فوت، نقص عضو یا از کارافتادگی دائم (کامل یا جزئی) وی گردد، تحت پوشش قرار می‌گیرد. که در سه طرح، با حق بیمه معین و پوشش‌هایی به شرح زیر ارائه می‌شود:

- پرداخت مستمری ماهانه به مدت 10 سال به مبلغ تعیین شده در طرح، در صورت فوت بیمه‌شده در اثر حادثه

- پرداخت سرمایه نقص عضو یا ازکارافتادگی (کل سرمایه یا درصدی از آن) در صورت نقص عضو یا ازکارافتادگی دائم (کامل یا جزئی) بیمه‌شده در اثر حادثه

- جبران هزینه‌های پزشکی ناشی ازوقوع حادثه

 • سرمایه بیمه چیست؟

  سرمایه بیمه، وجهی است که در بیمه‌نامه به طور کامل مشخص شده و به اقتضای تحقق ریسکی که در آن پیش‌بینی‌شده است، اعم از فوت یا حیات، پرداخت می‌شود. سرمایه ‌بیمه عمر به دو صورت یکجا و یا مستمری قابل پرداخت بوده که به شکلهای مختلفی مانند ثابت یا افزایشی تعیین و تعریف شود.

 • حق بیمه چیست؟

  حق بیمه، وجهی است که بیمه‌گذار در مقابل تعهدات بیمه‌گر می‌پردازد. در بیمه‌های عمر اشکال مختلفی برای پرداخت آن اعم از یکجا، سالانه، اقساط ماهانه، سه‌ماهه و شش‌ماهه وجود دارد. در همه انواع بیمه‌ها، پرداخت حق بیمه شرط لازم برای جاری شدن تعهدات بیمه‌گر است و در واقع بدون پرداخت حق بیمه، تعهدی برای بیمه‌گر وجود ندارد و بیمه‌نامه از درجه اعتبار ساقط است.

بروشورها

 • بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری

 • بیمه‌های عمروسرمایه‌گذاری/مسترکاتالوگ

 • بیمه آتش سوزی

 • بیمه مسئولیت

 • بیمه مهندسی و انرژی

 • بیمه اشخاص انفرادی

 • بیمه اتومبیل

 • بیمه طرح‌های مخصوص

 • بیمه باربری

 • بیمه اشخاص گروهی